Okullar yeni nesile bildiklerimizi öğrettiğimiz ana bilgi evleridir. Öğrenci okulda kendini en az evindeki kadar rahat hisstmelidir. Bizlerin öğretmenlerimizle ve devletimizle işbirliği yaparak bunu sağlamak gibi bir görevimiz vardır. Bunu sağladığımız ölçüde yavrularımız başarılı olurlar.

Egitim işinin ana unsurunun öğrenciler olduğunu hiç birimiz unutmayacağız. Okulun da ana unsurunun ÖĞRETMEN olduğunu aklımızdan çıkarmayacağı. 

Başöğretmen ATATÜRK ne diyor: "Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." 

Öğretmenlere de sesleniyor ve diyor ki:" Öğretmenler! Cumhuriyet sizden; fikri hür , irfanı hür, vicdanı hür nesiller ister. "

Bu yıl yeni bir uygulama var. Üç dönem ders iki dinlenme. Mutlaka başarılı olur. Yeter ki: Siyasi mülahazalarla sulandırılmasın. 

70 li yıllarda MODERN MATEMATİK tamamen siyasi gürültüye gitti. O zaman ilkokul öğretmenleri devrimciydiler. Ve modern matematiği sevmeyin dendi onlara... Sevmediler. Sevdirmediler. Şimdi matematikte nal topluyoruz. Yazık. Oysa o zaman bu günün, bilgisayar çağının hazırlıkları yapılıyordu 

Neyse konular uzun. 

SWevgili meslektaşım. İş sende biter. Öğrenciyi karşına alınca kendi öğrencilik yıllarını mutlaka hatırla. Unutma veli not peşindedri. İlk saldırışını metanetle karşıla. İdare daima korkaktır. Ve yağcıdır. Sen zamanında dersine gir ve çık.

HAYDİ HEPİMİZE BAŞARILAR...

HAYIRLI UĞURLU OLSUN.