Törene, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, Cezaevi Komutanı Salim Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal, Ferizli Cumhuriyet Savcısı Özgür Yurdakul, Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, diğer ilçe protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ile daire amirleri katıldı.

Ferizli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı programı, saat 9.30’da Atatürk büstüne çelenk sunulması ile başladı. Törende Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu Atatürk büstüne çelenk sundular. Ardından saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile tören devam etti.

Ferizli Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Aydoğan’nın, günün anlam ve önemini belirten güzel bir konuşma yaptı. Daha sonra öğrenciler 30 Ağustos Zafer Bayramı konulu şiirlerini okudular.

Çelenk sunma töreninin ardından Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, makamında tebrikleri kabul etti.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Başkanımız Gündoğdu, “30 Ağustos şanlı tarihimizin en önemli zaferlerindendir. Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen, hürriyet ve istiklale timsal olmuş aziz Türk milletinin 30 ağustos zaferi kutlu olsun. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde vatan aşkıyla mücadele ettiğimiz sürece imkansız denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Ben bu vesile ile kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğünü için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.