Sakarya'nın Fidan dikim töreni Ferizli istihkam tepesinde gerçekleştirildi.

Saat10.00 da başlayan törene;

Ak Parti Milletvekilleri Ali İhsan YAVUZ ve Çiğdem Erdoğan ATABEK, vali Ahmet Hamdi NAYİR Sakarya Üniversitesi Rektötü Pr.Dr. Fatih SAVAŞAN, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Pr. Dr. Mehmet SARIBIYIK, Orman Bölge Müdürü Ziya POLAT, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE, Erenler Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, Akparti İl başkanı yunusTEVER, Ak Pareti İl Kadın Kolları başkanı Zehra HATİBOĞLU ve Sakaryanın devlet erkanı, Siyasileri ile Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail GÜNDOĞDU, Ve diğer devlet erkanı; okulların fidan dikme gönüllüleri, vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra; Valimiz, Vekilimiz ve Büyükşehir Belediye başkanımız konuşmalarını kısa kestiler ve tam vaktinde dikime geçildi.

Yapılan konuşmalarda: Endüstrileşme ile gelen iklim bozulmasına karşı, ağaçlandırmanın hızlandırılması i,çin bu çalışmanın  Sayın Cumhur Başkanımızca teşvik edildiği, bu cümleden olarak bakanlığın OGM aracılığı ile 81 ilde 11.11.2019 günü saat 11.11 de 11 milyon fidan dikiminin organize edildiği anlatıldı. 

Daha sonra çok iyi hazırlanmış etkinliğin dikim safhası gerçekleştirildi. yediden yetmişe herkes fidan dikti.

Hayırlı uğurlu olsun. Güzel hazırlanmış bir

törendi ve güzel de yaşandı. Herkes neşeliydi.