Bu sabah Belediye Başkanımızın davetiyle günlük çalışma alanlarını gezdik.

Önce Akçukur asfaltlamasına gittik.

Dün haberini verdiğimiz Akçukur mahallesi yolunun sıcak asfalt yapımı; bugün de dedevam ediyordu.

Çalışma alanında dikkatimi çeken önemli nokta: Genç yöneticilerimizin sevinçleriydi. Hepsi bir iş yapmanın ve yeni bir kazanımı elde etmenin sevincini taşıyorlardı. Halkımız da seviniyordu. (fotoya bakınız)

Belediye Başkanımız İsmail GÜNDOĞDU, Başkan Yardımcımız Hakan Demirbaş, Akçukur muhtarı  Mehmet ÇİRKİN, Değirmencik muhtarı Mustafa TAN, Yol şefi A.Turan arkadaşı E.TURAN... Hepsi heyecanlı, hepsi neşeliydi. Ve neşeleri yürektendi.

Gençlik bu işte.Gençlik heyecanı.

Muhtar Mehmet diyor ki: yaz Hocam:" Efsane geri döndü!" Önceki dönemde Mehmet kızağa çekilmişti. 

Daha sonra Başkan ve Büyükşehir Belediyesinin yol şefi ile yapılacak ve onarılacak yolları gezdik. Değirmencikte bir düzenleme ve asfaltlama... Teberik -Ağacık arasının asfaltlanması. Tahirağa rampasının ve yolunun bakımı onarımı, Ağacık Ömerağa çiftliği arasının genişletilmesi ve asfaltı. Ada tarafindan Ferizli girişinden başlayıp, sırtın üzerinden çamlığa doğru giden yol. Bunların hepsinin hesaplarını yaptılar ve en ince ayrıntıyı bile kaçırmadan takvimlerine aldılar. İnşallah yapacaklar. 

YORUM: Oldum olası gençlerin heyecanlarına bayılırım. Zaten ömrümüm baharı da yazı da onların arasında geçti. Bu sabah o gençlik heyecanını hissettim. Ekiplerde benden başka YAŞULİ yoktu. Haydı Hayırlısı.

Not: YAŞULİ: Türkmence yaşlı demektir.