Ali HARBİ, değirmencik mahallemizden bir hemşehrimiz. 39 yıllık öğretmen. Bu sürenin 34 yılı kesintisiz müdürlükte geçti. 

Çalışkan ve dikkatli bir müdür olarak tanınan bu arkadaşımız; Elazığ Keban Lşisesi müdürlüğünde başladı. Kaynarca Lisesi, Hendek Yeşilyurt Lisesi,  Ferizli Şehit Hakan Bayram Lisesi, Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lises, Adapazarı Kız Meslek Lisesi, Tekrar  Fikret İsmet  Aktekin Anadolu Lisesi Müdürlüklerinde bulundu. Burada 4 yıl kaldı.

Şimdi ise; İlçemiz Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüğüne atanmış bulunmaktadır. Ayrıca kısa bir süre Ferizli İlçe Milli Eğitim müdürlüğü de yapmıştır.

Kendilerine başarılar diledim ve düşüncelerini sordum: "Benim için okulun hangisi olduğu önemli değildir. Önemli olan gençlere Türk milli eğitiminin umdelerini aşılamaktır. "

"Ama toplam 11 yıl -kurucu müdürlüğünü ve- müdürlüğünü yaptığım Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesinden, Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne atanmam nedeni ile temelinden açılışına kadar her yerinde emeğim olan çok sevdiğim okulumdan ayrılmam. Beni duygulandırıyor. "

"Elveda okulum, ayrılsam da seni sevmeye devam edeceğim."

Meslektaşlarınca da sevilen bu ağırbaşlı arkadaşımızın, Yeni okulunu da düzene sokacağından emin olarak başarılar diliyorum. 

NOT:

1-Ali Bey bu ilçedeki üç lisede müdürlük yapma rekorunu kımış durumdadır. Kaldı bir Kız meslek.

2- Şehit Hakan Bayram İHLisesi Müdürü Mehmet SOYLU da; Adapazarı Perşembe pazarındaki Medine Müdafii Fahrettin Paşa İmam Hatip Ortaokulu müdürlüğüne atanmış bulunmaktadır.

İnşallah gelecek müdür papaz kapli mezuniyet töreni yaptırmaz. 

3- Diğer okul idarecilerimide bir salıntı yok.