Ferizli Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasında;  Başkan Gündoğdu:" 30 Ağustos Zafer Bayramı, Tarihi kahramanlıklarla dolu aziz milletimize kutlu olsun" dedi. İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Meclis üyeleri de, toplantının başında, milli mücadelenin taçlandığı 30 Ağustos Zaferi ve Muharrem Ayı dolayısıyla dilek ve temennilerinibeyan ettiler.

Gündeme geçildi. Eylül ayın da 4’ü Yazı İşleri Müdürlüğünün, 2’si ise Fen İşleri Müdürlüğünün olmak üzere 6 gündem maddesi karara bağlandı.

Gündemin birinci maddesi olan Belediye Hukuk komisyon üyeliğine, Ruhi Şenol, Mutlu Bülbül, Mehmet Tunç, Zekeriya Karadeniz ve Necati Ürdem seçildi.

İkinci madde olan “Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün çalışma yönetmeliklerinin düzenlenmesi” ile ilgili teklif maddesi, oybirliği ile hukuk komisyonuna havale edildi.

Üçüncü maddede, Yazı İşleri Müdürlüğüne ait, Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Sanayi Bölgesi Katılım payı oranı oybirliği ile yüze 6 olarak kabul edildi.  

Yine Yazı İşleri Müdürlüğüne ait “Şirket Hisse Devralınması” ile ilgili madde oybirliği ile kabul edildi.

Fen İşleri Müdürlüğüne ait sırasıyla beşinci ve altıncı maddeleri oluşturan “Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden Belediyemize hibe araç devralınması” teklifi oybirliği ile kabul edilirken,  “İller Bankası A.Ş.’den Kredi Talebinde bulunulması” ile ilgili teklif maddesi oyçokluğu ile kabul edildi.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.