Bugün saat: 13.00’te düzenlenen törene; Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Cumhuriyet Savcıları Onur Şen ve Özgür Yurdakul, Hâkim Meryem Düldül,  Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Müdürleri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, askeri-mülki erkân ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Törende Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile program sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı Törenleri yarın Kaymakam Bahattin Alparslanköylü’nün 09.30'da Makamında tebrikleri kabul etmesi ve saat 10:00'da Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek Kutlama Programı ve Tören Geçişi ile devam edecek.

BU ARADA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL GÜNDOĞDU ANMA DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI. ŞÖYLE:

"Özgür ve bağımsız varlığımız ile milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 96' ncı yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz." 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetin azmin, kararlılığın, fedakarlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolüddür."

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı haline gelmiştir. Bu itibarla, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisi olan Cumhuriyetimizin 96'ncı yıl dönümünü idrak ettiğimiz, coşkusunu en derin duygularla yaşadığımız bu günlerde, inanıyoruz ki hem Cumhuriyet değerlerimizin bütünlüğü hem de birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisin"de hareket etme düşüncesi her türlü zorluğun ve zorbalığın üstesinden gelinmesini sağlayacaktır. Bu duygularla başta Ferizli halkımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.