Açılışı Vali Ahmet Hamdi Nayir ,Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gölcük Donanma Komutanı Tuğgeneral Hasan Çankaya ve Şehitler- Gaziler  Dernek Başkanı Salim yarar yaptılar.  Merasimde;  Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, , SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ile vatandaşlar yer aldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir:  “Şehitlerimizin fedakarlıklarıyla kazandıkları topraklarda onların torunları olarak yaşıyoruz. Bugün özgürsek, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Millet olarak bu durumun vefasını ve minnetini hep birlikte yaşıyor ve hissediyoruz. Atalarımızın emaneti ettiği cennet vatanımız için can vermeye her zaman hazırız. Dumlupınar Denizaltısı Şehitleri Anıtı’nın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. i

 Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce:  “Dumlupınar Denizaltısı Şehitler Anıtı’nın açılışında olmaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, vatanı, bayrağı, özgürlüğü adına can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin son nefeslerinde söyledikleri; ‘ Vatan sağ olsun’ sözleri hafızlarımızda ilk günkü gibi yankılanıyor.  Dumlupınar Denizaltısı Şehitler Anıtı’nın açılışı vesilesiyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Sakarya Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği kurucusu Salim Yarar: “Hürriyetimizi borçlu olduğumuz şehitlerimize, gazilerimize minnettarız. Canlarıyla bedel ödeyerek bu topraklarda rahat yaşamamızı sağlayan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Onların adının ebediyen yaşatılmasına vesile olan açılışın hayırlara vesile olmasını diliyorum” derdi.

 Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık:  “Çanakkale Boğazı’nda denizaltında şehit olan askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin adının yaşatılması için yapılan Dumlupınar Denizaltısı Şehitler Anıtı’nın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.