Engellile aileleriyle beraber bir araya gelmdiler. Ve gönüllerince doyasıya eğlenler.

Gecede engelli vatandaşlar iki tane büyük Türk bayrağı açarak Barış Pınarı Harekatında görev alan askerlere dualar ettiler. Selamlar gönderdiler. Ardından  İzmir marşını okudular.

 Bir de kına gecesi düzenlediler ki: Görülmeğe değerdi.Geceye Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Atalay Gürbüz, Adapazarı Kızılay Başkanı  Nur Gülşan Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger, Sapanca engelli dernek Başkanı Cemil Ertuğ. Kaynarca Engelli dernek Başkanı  Fatma Gömenç . Kocaali Engelli dernek Başkanı  Yılmaz Arslan Karamürsel engelli dernek Başkanı Hatice Tiryaki  .Kocaeli engelli federasyon başkanı Mehmet Atadoğan . Kocaeli engelli dernek başkanı Nabi Ulusoy . Bazı daire Müdürleri, Siyasiler de katıldılar.

İstiklal marşındannsonra; Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide dülger güzel bir konuşma yaptı.

“ Engelliler Birlik Federasyonu öncülüğünde hayırseverlerin desteği ile engelli ailelerimizin içinde bulundukları sıkıntılı günlerini biraz olsun hafifletmek için, düzenlemiş olduğumuz motivasyon ve kına eğlence gecemize hoş geldiniz. 2011 yılından itibaren faaliyet gösteren derneğimizin amacı yaşam içinde karşılaştığınız sorunlarınızın çözüm noktasında köprü olmak ve sizlere destek olmaktır.” Dedi.

Ve ekledi:” Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna, terör devletine engel olmak , terör saldırılarını engellemek için başlatılan Barış Pınarı Operasyonunu, bu toprakların huzura barışı ve kardeşliği için Türk milleti olarak milletçe destekliyoruz. Ve askerlerimize dua ediyoruz.”

Salonun işletmeci Yakup Şen ve diğer hayırseverlere Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger plaketler  verdi.

,Gece neşe içinde sona erdi.