Fazilet Durmuş; Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden  Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 3 Mart 2018 tarihinde vekaleten atanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan atama kararına göre; 16 aydır buradaki görevini başarı ile sürdüren Fazilet Durmuş; Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atandı.

Fazilet DURMUŞ: 1976 yılında Ordu´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu´da tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümü´nden Fakülte ikincisi olarak mezun oldu. 

 2012 yılında Okan Üniversitesi İşletme Fakültesinde Eğitim Yönetimi ve Uzmanlığı alanında Yüksek Lisans yaptı. Buradan da  bölüm birincisi olarak mezun oldu.

 1996 yılında Gümüşhane’nin Torul ilçesinde göreve başladı. 2008 yılından itibaren okul yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında Kocaeli ili Darıca ilçesinde bir yıl Milli eğitim  Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılı Nisan ayında kadrolu Şube Müdürü olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, 19.07.2016 tarihinden itibaren de; Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü görevine getirildi.

Fazilet DURMUŞ, 03.04.2018 tarihi itibariyle Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü vekiki olarak görevine devam etmekteydi.

Evli ve üç çocuk annesidir.