Ammaaa bazı logoracılar gazeteciliğe soyunmuşlar ve bunu karalamaya çalışıyorlar. Bu yüzden bu yazıyı kaleme alıyorum.

1-      Logora yok beyler. Biriniz Ferizlide  Büyük Düşünür,  biriniz Ada’da… Mesleğin Mektebini okumuş, tecrübeli denebilecek durumda… Ama logora yapıyor.

2-       Desteksiz atayisunuz. Halkımın kafası karışıyor.

3-      Bu sanayi bölgesinin olduğu 5 300 dönüm arazinin içinde bir metre ova toprağı yoktur. Haritaya iyi bakın. Buralarda İyi tarım olmaz.

4-      Bu arazilerden bir sanayi bölgesi ayrılmasını REİS Başbakan olarak ABD ziyaretindeyken ister. Nereden? Silikon vadisi ziyaretini yaparken. (Hani şu bilgisayarların ciğerlerinin, cips denen şeylerin yapıldığı yerden.)  Şimdi biraz öncelere gidelim.

5-      Sene 1995; Milliyetçi Çin bu bölgede  böyle bir ÇİPS fabrikası kurmak ister. Ana üs, Kaynarca TURNALI köyüdür. Devlet Bu köyü  belediye  statüsüne kavuşturmak ister ki: Ödenekleri rahat çıkarılıp altyapı yapabilsin.  Dışardan Nüfus getirilir. Köyün nüfusu 2000 e tamamlanır.  Çekmece Belediye Başkanı H.AKGÜN, bu köylüdür. Köyüne Büyük bir okul yaptırır. Okul hala ayakta. Logoracılar gidin görün.

6-      Bir anda Demirel hükümeti belediye omaktaki Nüfus şartını 3000 e çıkarıverir. Planın bu ayağı suya düşer. Ve Çips işini kuracak şirket ve ona tahsis edilen 12 bin dönüm arazi TMSF ye devredilir.

Hayaller yıkıler.

7-      Daha sonra ne hikmet ise; buralar turistik bölge ilan edilir. ( Longoz var başka ne…???)

8-      Gelelim REİS’in 3500 dönüm OSB yer isteğine: Başkan  Ahmet SOĞUK işi yakalar. Ve peşini bırakmaz. Vali Sayın Mustafa BÜYÜK’tür. Ahmet Başkan bir gün Valiyi ve Vekilimiz  A.Sefer ÜSTÜN’ü alır. Bir Gölkent - Bakırlı Konuklu gezisi düzenler. Gezinin sonlarına doğru Başkan Ahmet Bey,grubu Doğancı sırtlarına götürür.

9-      Ve orada Vekil BEY’e ve de Vali BEY’e : “ Bu arazilerde Başbakanımızın istediği Sanayi bölgesini kursak nasıl olur ?” der. Ben gazeteci olarak oradayım. Hatta Ayhan Bey’lerin Köyünde çay içelim teklifi geç kalındı diye kabul görmez. Ayhan Bey o zaman öğrenir işi.

10-   Olaya Ayhan Bey; daha sonra elbette ki; Omuz verir. Ama İlla O’na takaza yapacağım diye logora yok. ( Ben de Ayhan Bey’in Son hareketini şiddetle reddediyorum. Yanlıştır. Ama logora da yok.)

11-   Ahmet başkan boş durmaz. Bölgenin evraklarını hazırlamağa başlar. Ankara seferlerini sdıklaştırır.( Şanlıurfa son seferidir.)

12-   Daha sonra Sakarya; diğer illerle Otomotiv Sanayi bölgesi yarışına girerken bakarlar ki: Sanayi bölgelerinde boş yer yok. Ahmet Başkan Burayı önerir ve kabul görür. Gerisini yazmıyorum. Ama arazi fırıldakçılarının çevirdiği dolapları saklı tutuyorum.

13-   Çocuk doğmuştur. Ve hayırlı evlat olacaktır. Boşuna logora yapmayın. Basının görevi bu mudur?

14-   HALKIMIN ABDESTİNİ KAÇIRMAYIN BEYLER.

15-   Bırakın herkes yerini pahasına satsın.

16-   REİS büyük adamdır. 20 yıl sonra da olsa (Belediye Başkanlığı döneminde sakladığı yere ) çips fabrikasını kurdu. 4 yıldır çalışıyor.  O da ayrı bir kıvanç. Yerli çipslerimiz de var artık.