Son zamanlarda Yerli otomobil tartışmaları yapılırken Sakarya’mızda yerli otoya talip olmuştu. Bu cümleden olarak yerli otomobilin Sakarya’ya verilmesini isteyen il dosyasına sanayi bölgesi olarak Ferizli Belediyesi’nin hazırlığını yapmış olduğu yeni sanayi bölgesi konmuştu.

Bu keyfiyeti Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mahmut Kösemusul özetle: ‘’ Ferizli ilçesi Seyifler-Doğancı Bölgesi’ndeki 7 bin 200 dönümlük alanda Otomotiv İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurma çalışmalarının devam ettiği bilgisini vermişti ve "Ferizli’deki alan otomotiv ihtisas OSB için oldukça uygun ve avantajlı. TAYSAD Otomotiv Sanayi Bölgesi ile fizibilite çalışmalarımızı paylaştık. Otomotiv İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz otomotiv ana sanayi ve tüm bölgenin yan sanayi ihtiyaçlarını karşılayacaktır." Açıklamasını yapmıştı.

Bugün ise bu konudaki çalışmaların devamı olarak; anılan bölgenin sanayi bölgesine uygun olup olmadığı konusu devlet tarafından masaya yatırıldı.

Devletin tüm ilgili kurumlarından gelen yetkililer kaymakamlıkta konuyu enine boyuna tartıştı ve herhangi bir engel bulunmadığına ve uygun olduğuna karar verdi. Konu haritasıyla birlikte imza altına alındı.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk misafirlere hitaben: ‘’hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Vermiş olduğunuz tarihi kararla bizleri derecesiz memnun ettiniz. Ferizli’nin önünü açtınız. Ve inşallah bu kararınız otomobil parçaları ve metal yan sanayii konusunda Sakarya’nın da yıldızını parlatacaktır. Hepinize en kalbi şükranlarımı sunarım. Allah razı olsun. İlçemize, Sakarya’mıza, memleketimize hayırlı-uğurlu olsun,’’ dedi.