İşine gitmek için çamur olan yolda ilerlemekte güçlük çekiyordu. Ailesi de bu durumdan şikayetçiydi.

Yol ve asfalt çalışmaları sırasında Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu duruma el koydu ve asfalt çalışmaları sırasında Ürdem'in probleminin çözülmesini sağladı.

Ferizli Belediyesi, Ürdeme olumlu  pozitif ayrımcılık yaptı.

Başkan Gündoğdu, asfalt yapım planında olmayan Ürdem'in yolunu, asfalt planına dahil ederek, çalışmanın seyrini değiştirdi.

Ürdem'in sosyal hayatta yaşantısının rahat olabilmesi, akülü aracı ile sorunsuz seyahat edebilmesi için kullandığı güzergaha 600 metre asfalt atıldı.

Gündoğdu Engelliler günü açıklamasında:"Engelli vatandaşlarımız için ilçede olumlu ayırımxcılık yapmağa bir çok proje gerçekleştirmeğe devam edeceğiz." dedi.

Ve devamla:"Zaten Ürdem isteğini bana taa adaylığım sırasında iletmişti. Bizler de seçimi kazanınca asfalt çalışmaları sırasında onun bu problemini çözmek için elimizden geleni yaptık. O da şimdi arabasıyla merkeze kadar rahatlıkla gelebiliyor."

Ferizli'nin sanayi alanında her geçen gün geliştiğini aktaran Gündoğdu: " Açılan fabrikalarda yetkililerden engelli vatandaşların da istihdam edilmesini talep edeceklerini" ifade etti.

Mesut Ürdem de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye, talebi ile ilgilenen Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve ekibine teşekkür etti.

Asfalt olan yolda artık rahatlıkla seyahat ettiğini ifade eden Ürdem," Çok şükür asfalta kavuştum, aracım artık bozulmayacak, ben de rahatlıkla sosyal hayatıma devam edeceğim. Derdim ile dertlenen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.