Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe genelinde bozulan noktalarda gerekli yol çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi ve Ferizli Belediyesi tarafından hızla devam ettiğini, yol çalışmaları kapsamında kullanılamaz hale gelen Ceylandere Mahalle yolunun büyükşehir belediyesi ile birlikte sıcak asfalt seriminin gerçekleştirildiğini söyledi.

Yol yenileme çalışmalarının Ceylandere Mahallesi ile kısıtlı olmayacağının özellikle altını çizen Başkan Gündoğdu, belirlenen plan takvimine göre çalışmalar tüm mahallelerimizde sürecek. Ayrıca heyelan gibi tehlike oluşabilecek noktalarda tahkimat çalışmaları yapıyoruz dedi.  

"TARLA YOLLARINDA KESİNTİSİZ ÇALIŞMA"

Çetin ve yoğun yağışlı geçen kıştan sonra bozulmuş tarla yollarını yoğun mesai harcayarak bakım ve onarım altına aldıklarını vurgulayan Başkan Gündoğdu, bu kapsamda Ceylandere ve Bakırlı mahallelerimize bağlı tarla yollarının bakım ve onarımı gece gündüz yapılan çalışmalarla tamamlandı ve Gölkent mahallemizde devam ediyor. Tüm mahallerimizin tarla yolları da planladığımız gibi elden geçirilip onarılacak.  Çiftçilerimize bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

"YAŞANILABİLİR FERİZLİ"

Yol yenileme çalışmaları yanı sıra daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir Ferizli için çalıştıklarını, bu kapsamda ilçeyi hizmet ağına bürüdüklerini vurgulayan Başkan Gündoğdu şöyle devam etti:

“Çalışmalarımız Ferizli’nin her bölgesinde dört koldan devam ediyor. Temizlik işleri ekibimiz cadde ve sokakların yanı sıra pazar yerleri ile refüjlerin temizliğine kadar ilçenin dört bir yanını gece gündüz demeden temizliyor. Rutin çöp toplama işleminin yanı sıra yabani ot temizliği, sinek ve haşarat işgaline karşı ilaçlama, bordür taşı döşemesi, bozulan kaldırımların onarılması, çocuk parklarının bakımı gibi birçok çalışmalar ilçemizin dört köşesinde eş zamanlı yapılmaktadır. Diğer yandan çarşı merkezimizde ki yıpranmış çöp konteynerlarını imkânlarımız dâhilinde yeniledik."

EKİPLERE TEŞEKKÜR

Ekiplerin fazla mesai harcamalarına ve özverili çalışmalarına dikkat çeken Başkanımız Gündoğdu, “Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Tabi en iyi temizlik çevreyi kirletmemektir. Vatandaşlarımızın da bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmalarını rica ediyorum. Temiz bir Ferizli için çalışıyoruz” diye konuştu.