Şimdi bu işe genişletilmiş  olarak devam edileceğini Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem yüce müjdeledi. Ferizli’nin 4 mahallesi daha atıksu altyapısıyla buluşacak.

İnşallah proje bittiğinde atıksular yeraltına inecek ve kokular tarihe karışacak.

Bu iş  16 bin 495 metre uzunluğunda atıksu altyapısıdır. Kısa süre içerisinde başlayacaktır. Bu işin adı Ferizli 2. Etap çalışmasıdır. Halen atıksu altyapısı olarak2 bin 750 metre döşenmiştir.

Karaman’a ulaşacak

Ferizli’de gerçekleştirilen 1.etap çalışmalarımız kapsamında 58 bin 488 metrelik atıksu altyapısını ilçemize kazandırmışdık. Bilgisini veren YÜCE:” Kısa süre önce ihalesini tamamladığımız 2.etap çalışmaları kapsamında ise ilçemizin Kemalpaşa, İnönü, Devlet ve İstiklâl Mahallelerini kanalizasyon altyapısı ile buluşturacağız. Söz konusu mahallelerde 16 bin 495 metre uzunluğunda atıksu altyapısı, 5 betonarme atıksu terfi merkezi, 3 paket atıksu terfi merkezi, bir atıksu yükleme odası, 15 vantuz odası, 16 tahliye odası ve 4 deşarj odası inşa edeceğiz. Böylelikle bölgede topladığımız atıksuları güvenli bir şekilde toplayarak Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracak ve burada dünya standartlarında arıtacağız. İnşallah ihalemize katılan istekliler arasındaki değerlendirmeleri kısa süre içerisinde tamamlayarak çalışmalarımızı başlatacağız.” Dedi.