18 Mart Çanakkale Şehitler Günü Anma resmi töreni saat 10.00’da Ferizli Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenklerin konulması ile başladı. Tören, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Buradaki törenin ardından Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü programı saat 10.30’da Halit Narin Okulu konferans salonunda devam etti.

Günün anlamını belirten konuşmanın ardından öğrenciler, Çanakkale konulu şiirlerini okudular. Öğrencilerin hazırladıkları oratoryo gösterisi büyük ilgi topladı. Bu esnada salondakilerin oldukça duygulandıkları gözlendi.

Son olarak Çanakkale konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, protokol tarafından ödüllendirildi.

Halit Narin Okulu’nda düzenlenen programdan sonra Ferizli’de ki şehitlikler ziyaret edildi. Şehitlerin kabri başında aziz şehitlerimizin ruhuna Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Şehitlik ziyaretinden ardından 18 Mart Şehitleri Anma töreni, Şehit Aileleri ve gazi yakınları onuruna verilen yemek programıyla sona erdi.

Törene Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, belediye başkan adayları, diğer ilçe protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, meclis üyeleri, STK’lar, şehit ve gazi yakınları ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.