Ferizli’de 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni, Kaymakam ve  Belediye başkanıu tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başladı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler… Ve 2 dakika saygı duruşu, devamında İstiklal Marşı okundu. Bayraklar yarıya indirildi. Herkes saygı duruşuna geçti.

Ferizli’de Atatürk’ü anma programı saat 9.30’da Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam etti.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şehit Hacı Uzun ilkokulu Müdürü Şenay Türk; günün anlam ve önemini belirten duygulu bir konuşma yaptı.

Program Atatürk’ün hayatını anlatan video gösterimi, Atatürk ile ilgili öğrencilerin okuduğu şiirler, gösteriler ve Atatürk oratoryosu ile devam etti. Protokol tarafından, 10 Kasım konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül takdimi ile program sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenine, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, Cumhuriyet Savcısı Özgür Yurdakul, Cezaevi Komutanı Salim Çetinkaya, Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, Ferizli Emniyet Amiri Cengiz Sarı, diğer ilçe protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, askeri-polis-mülki erkân, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.