Etkinlik bir kaçgündür afişler ve ilanlarla duyuruldu.

Ne hikmet ise basın bu konuda yine ihmal edildi. Oysa biz böyle konularda gönüllüyüz ve meccani yazarız.

vatandaşlara kan vermeleri yönünde yapılan bu çağrılar; Ferizlilileri harekete geçirdi.

Ferizli Belediyesi tarafından, sosyal medya hesabı üzerinden ve gün boyu cep telefonlarına atılan kısa mesajla yapılan çağrılar üzerine, ilçede çok sayıda vatandaş, kan vermek için sabahın erken saatlerinden itibaren kan bağışı noktasına akın etti. Kan verme formlarını dolduran vatandaşlar, yoğunluk nedeniyle bir süre sırada beklediler.

Ferizli Belediye personeli de toplu şekilde kan bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu.

Bu arada; Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Emniyet Amiri Yusuf Kabay, İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, hep birlikte kan bağışı noktasına gelerek kampanyaya destek verdiler.

Etkinliğe destek veren Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu: “Kan bağışı yapmak, kısa bir zamanımızı alır ancak karşılığında birçok kişinin hayatını kurtarabiliriz. Ayrıca kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızı kan vermeye ve hayat kurtarmaya davet ediyorum” dedi.

Toplum ve Ferizli yararına olacak her türlü etkinliği ve projeyi destekleyecekleri kaydeden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu: “Bu güzel etkinlikte emeği geçen, kan bağışlayan herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise: “Kan bağışı toplumumuzdaki dayanışma örneğidir. Bugün başkasına lâzım olan kan belki bir gün bizlere de lazım olacaktır. Kan sürekli ihtiyaçtır." diyerek halkı Kızılay'a destek olmaya davet etti.

Ödülleri Verildi

Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına sürekli katılım göstererek kan bağışında bulunan 14 vatandaşa, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu tarafından teşekkür belgesi ve ödül takdim edildi.

Belediyeden Lale Soğanı

Ferizli Belediyesi tarafından kan bağışında bulunan vatandaşlara içecek ikramı ve lale soğanı armağan edildi.

YORUM: Kan vermeğe gelen bayanlardan %55 inin yeterli kanı bulunmadığı görüldü. Bu üzerinde durulması gereken bir husustur.