Ferizli Koca Çeşme Park’ındaki bayramlaşma saat: 14.00’da yapıldı.

Protokol ve halk bayramlaşması yaklaşık bir saat sürdü. Ferizlilerin yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programında, protokol mensupları vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayramlaşma programında konuşan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu “Mübarek Kurban Bayramı’nın başta milletimiz olmak üzere İslam Âlemine ve insanlığa huzur ve barış getirmesi temennisinde bulunarak, “Bayramlar dayanışma ve kardeşlik duygularının geliştiği, manevi duyguların doyasıya yaşandığı özel günlerdir. Bugün burada bu duyguları hep beraber paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramınızı tebrik ediyor, sağlık ve afiyet içerisinde, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar diliyorum. Bu vesile ile başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve İslam aleminin bayramlarını en kalbi duygularımla kutluyorum,” dedi.

Belediye Başkanı Gündoğdu’nun konuşmasının ardından Ferizli İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, “Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının değerinin bir kez daha anlaşıldığı çok özel günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.” Dedi.

Buradaki bayramlaşmanın ardından bayramlaşma programını sürdüren İlçe Kaymakamı Arslanköylü, Belediye Başkanı Gündoğdu, Jandarma Komutanı Aydoğdu ve Emniyet Amir Vekili Karatepe şehit aileleri ve gazi evlerini ziyaret ettiler.