Valilik makamında gerçekleşen ziyarette heyet, ilçe hakkında Vali Baklanlıoğlu’na bilgi vererek, Ferizli’de ki faaliyetler ve hizmetler hakkında da istişarede bulundular.
Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “heyetimizle Ordu’dan ilimize atanan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Başarı temennilerimizi ilettik. Sayın Valimizin Ordu turizmine verdiği katkıları biliyoruz. İlçe turizmimizi dünya turizmine açacak çalışmalarımızdan bahsettik. Özellikle, Gölkent Göl projemiz ve çamlık mevkii için düşündüğümüz projelerimizi sayın valimize anlattık ve destek talebinde bulunduk. Bunun gibi birkaç projemiz hakkında daha detaylı bilgi verdik. Amacımız saklı cennetlerimizi gün yüzüne çıkarmak, ülke ve dünya turizmine açmak. Sayın Valimiz Projelerimizle yakından ilgilendi ve destek sözü verdi. Birlikte uyum ve istişare içerisinde ilçemizi geliştirecek adımlar atacağız,” dedi. 
Soğuk, ekip olarak yaptıkları özverili çalışmalar neticesinde Aşağı Sakarya Sulama Projesi’nin hayata geçirildiğini, Ferizli OSB ile de çok büyük bir kesime istihdam olanağı sağlanacağını da ayrıyeten Sayın Valimize ilettik, dedi.
Sakarya’nın her yerinin ayrı bir güzellikte olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, projelere gerekli desteği vereceklerini belirterek, İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve beraberindeki heyete ziyaretleri için teşekkür ederek başarılar diledi.