Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi BAYRAKTAR; Bakan Pakdemirli’ye güveninden dolayı teşekkürettş ve devamında; “Bakanlığa geldiği günden bu yana FİSKOBİRLİK’e bakışı hep OLUMLU yönde olmuştur. Kendisi bizleri anlayan ve üreticilerin sorunlarını anlayan bir yaklaşım göstermiştir.” ifadesini kullandı.

Bayraktar sayrıca, Ulusal Fındık Çalıştayı’nın hayırlar getirmesi dileyerek, “Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bu çalıştayla yakından ilgilenmesi de son derece önemlidir. Gözüken o ki bundan sonraki yıllarda da çalıştaylar devam edecek ve buradan çıkacak sonuçlar Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulacak. Buradan çıkardığımız sonuç budur.” diye konuştu.

Bakan Pakdemirli’nin çalıştayda FİSKOBİRLİK’in ismini zikretmesi, bu işin asıl sahibinin FİSKOBİRLİK olduğunu beyan etmesinin tüm fındıkçıya  ve kendilerine bir mesaj olduğunu söyledi. Ve ekledi; kamuoyunun takip ettiği üzere uzun süreden bu yana Fiskoyu bu tür görevlere hazır hale getirmeye çalıştıklarına işaret ederek, şöyle konuştu:

“Kurumumuz FİSKOBİRLİK 70 yıllık tarihin in en hazır döneminde diyebiliriz. Hem ortaklarımız vasıtasıyla üretici tarafındayız, hem kooperatif tarafıyla sanayici alım tarafındayız, hem de üretim tesislerimiz sayesinde perakende tarafındayız. Dolayısıyla bu işi en iyi bilen kurumuz diyebilirim. Her anlamda biz bu işe hazırız. Şu da bilinmeli ki: Biz kimseyi de mahcup etmeyiz.