13. kongreye; AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, AKP İl Başkanı Yunus Tever ve MHP eski Milletvekili Zihni Açba ile; çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Ahmet Ziya Akar yeniden seçildi ve göreve devam...

Akar konuşmasında: “Ülkemiz ve milletimiz 100 yıl önce dayatılan hain emelleri, 100 yıl önce dayatılan senaryoların, 100 yıl önce dayatılan adını Sevr olarak nitelendirdiğimiz o hain anlaşmanın bir benzerini bugün bize yaşatmak niyetiyle karşı karşıya olan sözüm ona ittifak içerisinde, sözüm ona müttefikimiz olduğu yapılarla birlikte mücadele etme gayretindedir. Siyasi ya da beşeri haklarımız zarara uğratılmak isteniyorsa aynı devletler aynı organizasyonlar 100 yıl önce de karşımızdaydı. 100 yıl önce verilen milli mücadele o milli mücadelenin sahip olduğu şuur ve gururla bugün bağımsız ve hür bir şekilde bu toprak parçasında, Anadolu coğrafyasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yaşamaya devam ediyoruz. Ancak 100 yıl önce kapandığını düşündüğümüz bu hesaplar ne yazık ki 100 yıl önceki gibi enerji alanları, tabii kaynaklar ve bugün de enerji nakil hatları üzerinden yapılmış olan paylaşım planları üzerinden tekrar zuhur etmiş durumda. Malumunuz olduğu üzere koronavirüs tehdidiyle karşı karşıya olan Türkiye ve dünya bu tehditle uğraşırken daha da kabuğuna çekilmiş daha da kendi haline düşmüş, daha da milli ulus ve devlet yapılarını güçlendirme suretiyle milletinin sağlık ve sıhhatini korur hale gelmiştir.” dedi.

İL YÖNETİM KURULUNUN ÜYELERİ AŞAĞIDA ZİKREDİLMİŞTİR.

Ahmet Boyun, Ömür Açba, Sema Balaban, Paşa Demirci, Suat Yılmazer, Elif Uzun Saral, Muhammet Varol, Yımaz Salman, Oğuz Alkaş, Engin Kaba, Yasin Alkan, Fatih Şimşek, Rafet Bayram, Fatih Özkür, Hasan Coşkun, Abdülmelik Yavuz, Hasan Sağlam, Nihat Bakır, Berat Taner, Mustafa Erdik, Murat Yördan, Cüneyt Karaman, Ali Doğan Eroğlu, Murat Çelik, Bülent Hoşsöz, Bahadır Çalı, Aydın Bpstancı, Hakan Genç, Caner Sağıroğlu, İlhami Açan, İbrahim İskender, Vadettin Uzunoğlu, Faruk Polat, Mleke Kamazı, Kübra Acevit, Kadir Arslan, Vedat Balcıoğlu, Azime Yavuz, Mustafa Kanarya, Refik Akçay, Kürşat Altınküpe, Turhan Tuncay, Kenan Giray, Necati Keleş, Muttalip Açıkgöz, Nurullah Tok, Yıldıray Yılmaz, Mehmet Ergin Salman