OKULLAR ŞENLENİYOR.

Eskilerimiz Türkçeyi daha güzel konuşuyorlardı. Şimdi yozlaştı. Bir AHISKA TÜRKÜ bulursanız bunu hemen fark edersiniz. Türk Töresini ve kültürünü en iyi temsil eden VE Bir adları da ACARA türkleri olan Mesket türkleridir AHISKALILAR.

Eskiler yaylayı “şenleme” zamanı geliyor derlerdi.

Yarın açılacak okullarda inşallah önce güzel dilimiz TÜRKÇE; mantığı ile, darbı meseliyle, deyimiyla – deyişiyle… Ve şiirleriyle anlatılır. KAVRATILIR VE KONUŞTURULUR.

Sonra matematik… Hazreti yaradan Yasin suresi 1. Mubininde: “Yarattık ve saydık diyor.” Mealen.

Başka: Galibelada Allah (cc) ruhlarımıza; “Ben sizin Allah(cc)’ınız değilmiyim?” demiyor. “Ben sizin Halik’ininz değilmiyim” demiyor. Da…: “Ben sizin RABB’ınız değilmiyim.” diyor. Yani:” TERBİYECİNİZ değilmiyim?” diyor. Ruhlarımızın bir kısmı susuyor. Bir kısmı bir defa, bir bölümü 2 defa; bir bölüğü de 3 defa “sen bizim rabbimizsin.” diyoruz. Ve dediğimiz kadar Allah(cc)’a secde ediyoruz. Ve söz veriyoruz.( Hani derler ya:” RUHU SECDE ETMEMİŞ “ bu deyim oradan türemiştir.

RABBİL ĞALEMİN = Alemlerin terbiyecisi. Bu terbiye yavaş- yavaştır. Bu kadar peygamber, bu kadar kitap, veli, alim. Bunun ispatıdır. İslam yavaş yavaş ahır zamana gelmiştir.

1-      Eskiden öğretmenlere MÜREBBİ = terbiyeci derlerdi. Anladınız mı şimdi Eğitimci denilip de yozlaştırılan ÖĞRETMENLİK ne imiş. Öğretmen Allah(cc) adına terbiye eder. UNUTULMASIN.

2-      Bu yüzden bu kutsal mesleğe herkes saygı duymalıdır. Dolma bilgilerle öğretmenlik taslayan veliler. Lütfen Hocalarımızın işine karışmayın. Onlara güvenin. Çocukların yanında onları çekiştirmeyin. Kazara hak etmiş olsalar bile… Saygıyı sarsmayın. Kulaktan dolma bilgilerle idareleri sınıf düzeni konusunda zorlamayın. Bırakın yeni arkadaşlar edinsin. Eskiler zaten var.

3-      Çocuğu tasarrufa alıştırın. Pahalı diye yakındığınız eşyaları dikkatli kullanmasını temin edin.

4-      Ödevlerini kendisi yapsın. Yol gösterin yeter. Bırakın ağlasın.

5-      EN ÖNEMLİSİ: SABAH KAHVALTISIZ EVDEN ÇIKARMAYIN. Kalkın erken. Yedirin Gönderin. Yatın.

6-      15 günde bir okula uğrayın. Öğretmen odasında bir görünün.

7-      Okul hakkında her söylenene inanmayın. Aptal olmayın. Genelde kazın ayağı başkadır.

8-      Diğer velilerin öğretmenler ve okul hakkındaki fikirlerini tetkik edin. Göreceksiniz çoğu masaldır.

GELELİM MESLEKTAŞLARIMA: (Dünyanın en sahipsiz insanları. Bunu yaşayarak bilirim. Ferizli Müdürü hakkında yazı yazdım. O'na karşı bir tavrım yok. (Sadece kibirlileri sevmem. O da bana öyle geldi.) Ama bu yazdıklarımın -asla- nedeni değildir. Bir de bana sorun içim parçalandı. Lakin ANA adayı kızlar her şeyden kıymetlidir. Onların yurdunu kapatmayı düşünmek bile bir öğretmene asla yakışmaz. Ve biz, bilgili Analar yetiştirmeliyiz ki: Çocuklarına ALLAH(CC)’ı öğretsinler.)

1-Elinizdeki malzemenin çöplüğü yoktur.

2- Çocuk, en azından sabah Geldiği ayarda akşam eve gitmeli. Eksilmemeli.

MÜSTADEM KANTİNCİ VE DİĞERLERİ: Çocukları sevmiyorsanız orada durmanız bu millete zulümdur.

SEVGİLİ YAVRULARIM. OYNAYIN KIRIN DÖKÜN AMA NE OLUR. BİMEDİKLERİNİZİ SORUN. KORKMADAN VE UTANMADAN SORUN.

Hardi Hayınrlı dersler. Köhne öğretmen mehmet ali usta

(dil bilmez deli müdür.)