Proje Kaynarca'da liseler hariç,  ilçeye bağlı tüm okullarda başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, “Öğrenciler için okulun herhangi bir bölümünde sürekli olarak OKUL MANAVI yer alacak. Okulun bir  köşesi OKUL MANAVI olarak düzenlenecek ve öğrenciler bu  OKUL MANAVIdan ücreti karşılığında meyvelerini kendileri alacaö ve ücretini kumbaraya kendisi atacak, alışverişini kendisi yapacaktır. Öğrencilerimiz böylelikle meyve yeme alışkanlığı kazanacak, köylerdeki öğrencilerimizin köylerde bulamadıkları meyve çeşitlerini okul manavlarında bulması sağlanacak, beslenme dostu okul projesine katkıda bulunulacak ve değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimizin hak etmediği ya da parasını vermediği bir ürünü almaması gerektiği gibi ahlaki öğretilerimizin uygulanması sağlanacaktır'' dedi.

Ve ekledi: “OKUL MANAVI nda, Her meyvenin ismi, fiyatı, vitamin mineral ve lif değerleri afiş olarak asılacaktır. Meyveler adet olarak satılacaktır. Hiçbir müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, yardımcı personel ya da öğrenciler satıcı hhavasına giirmeyecekler. Öğrenciler meyvenin temini ve satışı konusunda kendisi sorumluluk alacaktır."

"Bu uygulama ticari bir kaygı gütmemektedir. İlk günler düzeni sağlama açısından yardımcı olunabilir ama öğrenciler meyvelerini kendileri alacak ve ücretlerini kutuya kendileri atacaktır'' diye konuştu. Harbi, projenin amacına ulaşmasına katkıda bulunan ilçede görevli tüm eğitim personeline teşekkür etti.

BİZLERDE TTEBRİK EDİYORR,  BAŞŞARILAR DİLİYORUZ. ÇOK YAŞAMÜDÜRÜM.A