Çocuklara matematiği sevdirecek proje Sakarya’da

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çocuklara matematiği sevdirmek İÇİN büyük bir adım attı. Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş "Durakta Matematik" Projesi’ni Sakarya’da hayata geçirdi.

Osmaniye’de Karacaoğlan Ortaokulu’nda matematik öğretmenliği yapan Mukaddes Karip’in öncülüğünde başlayan ve tüm Türkiye’de ve hatta Avrupa’da ses getiren proje; Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’nin katkılarıyla ilimizde hayata geçirildi.

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen ve Yunus Emre İlkokulu Müdür Yardımcısı Özlem Çelik’in sorumlusu olduğu proje kapsamında; Yunus Emre İlkokulu, Mehmet Zorlu İlkokulu, Mehmet Zümra Kuş Ortaokulu, Şehit Ahmet Akyol İlkokulu ve Zübeyde Hanım Ortaokulu çevresindeki duraklara matematik konulu eğlenceli afişler asılarak matematik korkusu olan çocukların matematiği sevmesi hedeflendi. Zübeyde Hanım Ortaokulu’nun önündeki durakta yapılan projenin açılış konuşmasında Başkan Ekrem Yüce’ye katkılarından dolayı ve eğitime desteklerinden ötürü teşekkür edildi.

YORUM: FERİZLİYE DE İSTERİZ