Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan:

 "Sakarya’yı tarihi hizmetlerle tanıştırdık.

*Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık.

*Eğitimde 3 bin 136 yeni derslik açtık. 9 bin 554 kapasiteli yurtlar açtık. Pamukova’da 2 yıl içerisinde 250 kişilik yurt açıyoruz.

*28 bin kişilik stadyum, spor salonları inşa ettik. Eski stadyumun alanına inşa edeceğimiz Millet Bahçesi’ne yakın zamanda başlıyoruz.

*2020’da Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nı Sakarya’da yapacağız. *Ayçiçeği Bisiklet Vadisi ile tüm vatandaşlarımıza da hizmet sunuyoruz.

*Sağlıkta Sakarya’da bin 335 yataklı 17’si hastane olmak üzere 47 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 6 sağlık tesisimizin inşaatı sürüyor. İhale sürecinde olan 1000 yataklı Şehir Hastanesi için çalışmalarımız sürüyor.

*Sakarya’da istinaf mahkemesini faaliyete geçirdik.

*Bölünmüş yolu 133 kilometreden 440 kilometreye çıkardık. Kuzey Marmara Otoyolu’nun 45 kilometrelik kesiminin de açılışını gerçekleştireceğiz. Kurtköy Akyazı arasını önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. 67 kilometresi Sakarya il sınırları içerisinden geçiyor. Topça Köprülü Kavşağı’nı bu yıl bitiriyoruz.

*Ankara-İstanbul hızlı tren hattı Sakarya’nın projesidir. Hızlı treni getirmenin yanında Sakarya’ya hızlı tren fabrikasını da kurmak bizlere nasip oldu.”

 **Sakarya daha büyük yatırımlarla tanışacak

*Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sakarya sanayisi için önemli proje olan Karasu limanını tamamlayarak hizmete açtık.

*ADA Treni 5 gidiş 5 geliş Adapazarı Pendik arasında sefer yapacak.

*Ballıkaya Barajı’nı da yakında hizmete alıyoruz. 38 bin dekar araziyi sulamaya açtık. 44 bin dekar araziyi daha sulamaya açacağız.

*Sakaryalı çiftçilerimize 1,4 milyar lira tarımsal destek verdik.

*BMC Sakarya savunma sanayi üssünün temelini bizzat attım. Tüm Türkiye’nin iftihar kaynağı olacak dev bir yatırım Sakarya’da gerçekleşmiş olacak.

*Anabakım Fabrikası’nı modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart haline gelmişti. Sadece kamu kaynaklarıyla halletmemiz içinj 50 milyon dolar yatırım gerekiyordu. Biz burada farklı bir adım attık. Hızlı iş üretmeye hemen ihtiyacımız var. Bu sebeple Arifiye’deki anabakım fabrikasının işletmesini 25 yıllığına BMC’ye devrettik. *Sakarya’nın 15 ilçesine doğalgaz arzı sağladık. Bunlar şehrimize kazandırdığımız yatırımların bir kısmı. İnşallah Sakarya önümüzdeki dönemde daha nice hizmetlerle tanışacak” dedi.