Kızılcahamam’da yapılan Ak Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısına,  Sayın Cumhurbaşkanımız, Parti Yöneticileri, Bakanlar, Ak PartiTeşkilatları ve Belediye Başkanları katıldılar. . Sakarya İl başkanı Yunus TEVER: “ AK Parti her zaman olduğu gibi istişare ve ortak akılla ülkemiz ve şehirlerimiz için çalışmaya devam ediyor.” Diyerek toplantıyı değerlendirdi. Ve şöyle devam etti:

 “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimlerdeki başarımız dolayısıyla Sakarya teşkilatlarımızı tebrik etti. Hemşerilerimize selamlarını iletip şehrimizin başarısını kutladı. Şehrimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımıza saygı, hürmet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

“31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde hemşehrilerimizin teveccühü ile yüzde 65,04 oy oranı alarak Türkiye genelinde Büyükşehir Belediye Başkanları arasında dördüncü olarak büyük bir başarıya imza atan Sayın Ekrem Yüce Başkanımıza görevinde başarılar diliyorum.”

Toplantıda Büyükşehirr Başkanımız Sayın Ekrem YÜCE de; alınan %65 lik oyla 4. olan olduğu için REİS tarafından ödüllendirildi.