Vali Sayın  Ahmet Hamdi NAYIR, Kaymakam Sayın  Bahattin Alp ASLANKÖYLÜ, Belediye başkanı Sayın  İsmail GÜNDOĞDU, Ak parti İl ve ilçe başkanları , belediye meclis üyeleri ve halktan birkaç kişi de açılışa katıldılar.

Fabrikayı Sahibi Sayın Berat ÖZTİMUR tanıttı. Kısaca:

” Buraya  2 yılda çok güzel ve çağdaş bir işletme kurduk.”

“ Biz 62 yıl önce,40 metre kare yerde başlamıştık. Devraldığımız işletmemizi Şimdi 60 bin metrekare ile yeni nesile devrediyoruz.”

“ Çağdaş uygarlık düzeyine çıkmak; fabrikacının çalışması ile olur. Bu mesele sadece bizim değil daha çok memleket meselesidir.”

“ Son model bir işletme kurduk. İnandırıcılığımız arttı.”               

“Biz sıkıntı limanına sığınmadık. Aksine yeni ihracat bölgelerine  seferlere çıktık.”

“ Önceleri müşterinin siparişlerine göre üretiyorduk. Son beş yıldır AR-GE kurduk. Artık bizim müşteriye sunduğumuz özgün ürünlerimiz var.”

“ABD den Çine 50 ülkeye ihracat yapıyoruz.”

“Dışarda ülkemizi başarıyla temsil eden inşaat firmalarına tedarikçilik yapıyoruz. Onların yüzünü güldürüyoruz.”

“Sismik izolatörlere varana kadar mal satıyoruz. İlk CE belgeli kurşun çekirdekli kauçuk  izolatörü biz ürettik.”

“ 2023 e kadar kapasitemizi 3 katına, çalışan sayımızı 320 den 600 e, İhracatımızı 20 milyon doların üzerine  çıkarmayı hedefliyoruz.”

“Farklı sektörlerde büyüyeceğiz.” Dedi.

Bakan VARANK konuşmalrında: “ Kim ne derse  desin, MİLLİ ÜRETİM SEFERBERLİĞİ ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞTÜR. GELİŞİYOR.”

“Mısırda darbeye ses çıkarmayan sözde demokrat ülkeler; MURSİ’nin şehadetine de bigane kaldılar ve gerçek yüzlerini gösterdiler.”

15 temmuzda FETO haininin işi de Mısırdakine benzer bir iş idi. Ama Biz Yurtta Sulh alçaklarının oyununu bozduk. Onlar şimdi de Rahmetli  Mursi üzerinden Reisimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞEN’a benzetmeler yapıyorlar. Bunu biliyoruz ve uyanık durmamız gerektiğini hatırlatıyoruz.”

“Tek başımıza dik duruşumuz; birilerini rahatsız ediyor. Şimdi de İstanbul seçimlerini fırsat biliyorlar. İnşallah seçim de bizimdir. Ve 4 yıl daha İstanbul Binali Bey’e teslim edilecektir. “

“ Sanayicimize öz güvenimiz tamdır. İnşallah Sayın ÖZTİMUR Bey işçi sayısın en kısa zamanda ikiye katlar. 640 yapar.”

“Böyle Gözükara sanayicilerimiz  Türkiye’ye yeni pencereler açıyorlar. Bunlar gerçek kahramanlarımızdır.”

“ Burada güzel bir sanayi bölgesi gelişiyor. Biz 2002 den beri: Sanayi bölgesi sayısını; 193 ten 314 e çıkardık. İşçi sayısı da : 415 binden 1 milyon 900 bine çıktı. O zaman sadece 2 olan teknopark sayımız; bugün 63 ü çalışır durumda 84 tür. Buralarda çalışan AR-GE eleman sayısı 53 bini aştı.”

“MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ÜRETİM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR. ŞUNDAN EMİNİZ, GÖZÜ KARA GİRİŞİMCİLERİMİZ, ÇALIŞKAN SANAYİCİLERİMİZ SAYESİNDE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM, TÜRKİYE'NİN YENİ FIRSAT PENCERELERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRDİĞİ BİR DÖNEM OLACAK."

“Bu işletmeyi bize kazandıran patronundan bekçisine kadar tüm çalışanlarına teşekkür eder başarılar dilerim.” Dedi.

Notlar: Bakanımıza FERİZLİDE GÜNDEMİ takdim ettim. 

*Laboratuvarda dikkatliydi.

*Çalışanlarla yakından ilgilendi. 

*Fabrika geyet temiz ve tertipliydi.

*Patron akıllı adamlar seçmişti.