Şerif Agam 85 yaşlarındaydı. Olumlu ve kendini bilen büyüğümüzdü. Ferruh ve Feridun adında iki oğlu var. Ayrıca Fabrikatör Muzaffer GÜNEŞ'in de amcaları olurlar. 

Bir ayı aşkın rahatsızdı. Hak vaki oldu ve bugün ikindide sevenleri tarafından Değirmencik mezarlığında toprağa verildi. Allah (cc) rahmet eyleye. Sevenlerine sabırlar dileriz.

yorum: 1980 yılı eylülünde güneşli bir sabah. Akçukur ormanından okula odun yükleyeceğim. Belediyenin kamyonuyla değirmenciği geçtik. Bir su akıyor. Şoför:" Hoca bu araba bu suyu geçemez. Ben geri dönüyorum dedi. " Ben de bak kardeşim Söğütlü'nün aynı man arabası geçıyor ve odun taşıyor. dediysemde dinletemedim. Kızdım. İndim Değirmenciğe geldim söyleniyorum. 

Birisi Bana:" Hocam köyümüze hoşgeldin. Nedir mevzu?" diye sordu. Konuyu anlattım. Birini çağırdı. "Şoföre söyle köyün kamyonunu alsın gelsin." dedi. Adam döndü ve bulamadım dedi. Kendisi gitti ve bir MAN kamyona binmiş geldi. " Bin! ve Yürü hoca bu arabayı ilk defa kullanıyorum. Ama şansımızı deniyelim." dedi. Beraberce gittik. Uçurumlardan aşaği dereye indik. Odunu beraber yükledik ve döndük.

Bu iyiliksever cumhuriyetsever, eğitim sever insan sever insan  muhtar ŞERİF GÜNEŞ'ti. 

Uzun yıllar hep gülüşürdük. Aday olduğum zamandan klama hatıralarımız da var.

Neylersin Ölüm Herkesin başında.

Taht misali o musalla taşında... Şerif agam da musallaya çıktı beya. Kalanlara sabırlar dilerim.