Dostluk havasında geçen buluşmada Başkan Gündoğdu:

Nazik ziyaretlerinden dolayı Başkan Özten’e teşekkür etti. Ve “Biz birbirlerine oldukça yakın komşu ilçeleriz. İnşallah koordineli ve uyumlu çalışarak, hızlı gelişen ilçelerimiz arasındaki komşuluk ilişkilerimize en güzel şekilde devam edeceğiz. Gerek büyükşehir belediyemizle ve gerekse ilçe belediyelerimizle ele ele, gönül gönüle verip, paylaşarak ve ortak projeler planlayarak bölgemizi kalkındıracağız” dedi.

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten de konuşmasında özetle:

Gördüğü misafirperverlikten dolayı Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’ya teşekkür etti. Başkan Özten “ aynı bölgede bulunan iki komşu ilçenin ihtiyaçları ve gelişmesi konusunda ortak işbirliği içerisinde olacaklarını, bölgenin kalkınması için Sayın Başkanla fikir alışverişinde bulunacaklarını” söyledi.

YORUM: Söğütlü- ferizli uzak komşulardı. Aralarında hiç bir husumet olmamıştı ama; 1980 yılının mayısında ilk Söğütlü Ferizli Ortaokullar arası maçını oynatmıştık. O maç 50 dakikaydı. Ve bana 50 saat gibi gelmişti. 

Çünkü çocukları Reşat SOLAK'ın skodasına bindirdiğimiz zaman bize:" Bu çocukları ölüme mi götürüyorsun hoca diyenler olmuştu." Muhterem'in başı sağ. Onlara göre Söğütlülüler çocukları en azından döverlerdi.

Kasaba çalkalanmıştı. Ama Ferizli maçı 1-0 almıştı. Şimdi bu gibi haberler beni tarifsiz sevindiriyor. Bu arada Mustafa Hocayı da saygı ile anayım. rakibimizin öğretmeniydi.