Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi’nde yapılan Genel Kurul toplantısında başkanlık görevini yürüten Ahmet Ölmez, görevini Şaban Yener’e devretmişti.

Yeni yönetim kurulu da yeni dönem çalışma programını

belirlenerek, görev dağılımı yaptı.

Genel Kurul sonrası Şaban Yener’in başkanlığında bir araya gelen 19 kişilik yeni yönetim kurulu yaptığı görev bölümü neticesinde:

 TÜMSİAD Genel Sekreteri: Ferhat Ateş, Teşkilatlanmadan sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Naim Yener:  Kurumsal Organizasyon ve İletişim den sorumlu Şube Başkan Yardımcısı : Ali Çilingir, Gençlik Konseyi Kurulundan sorumlu Şube Başkan Yardımcısı: Yusuf Çokal, Sektör Kurulları Komisyonundan sorumlu Şube Başkan Yardımcısı:İsa Aydoğan,  İdari, Mali İşler ve Sosyal ve Hukuk Komisyonundan sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Ceyhun Tural, İş Geliştirme, Yatırım, Proje ve Uluslararası İlişkiler Komisyonundan sorumlu şube başkan yardımcısı Necmi Güngör seçildi. Genç TÜMSİAD Başkanı ise Cihan Okur olarak belirlendi.

 

TÜMSİAD Şube Başkanı Şaban Yener toplantıda yaptığı konuşmada: “Yeni yönetim ve tüm sektör kurullarının hayırlı olması temennisinde bulunarak, TÜMSİAD olarak nitelikli ve kalıcı projelerle Sakarya ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Yener; İlimizin ekonomik anlamda kalkınması için 2020 daha fazla üretim ve yatırım yapan, istihdam yaratan, sanayici ve iş adamlarımıza ihtiyaç var. Bu anlamda, yeni dönemde üyelerimize daha fazla katkıda bulunarak, üyeler arasında ticaretin gelişmesine, yurt dışına ihracat yapan ya da yapmak isteyen firmalarımıza destek vererek, büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.