Kart54 2019 yılında 15 milyon kullanım sayısını geçti

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakaryalılara hızlı, kolay ve güvenilir ulaşım imkânı sağlayan Kart54; 2019 yılında 15 milyon kullanımı aştı.

 Ulaşım Dairesi Başkanlığı, 115 bayi ve 10 adet kiosk noktasıyla kart dolum hizmeti sunduklarını belirtirken yeni sistem ile internet üzerinden online doldurma işleminin ise 10 bin kişi tarafından kullanıldığını açıkladı.

 Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada: “Toplu taşımada tek ödeme seçeneği olan Kart54’e olan ilgi her geçen gün artıyor. Vatandaşlarımıza hızlı, ekonomik ve kolay bir ulaşım imkanı sunan Kart54, 2019 yılında 47 bin 639 yeni kullanıcı tarafından tercih edilirken, 15 milyonu aşkını kullanım sayısına ulaştı.

115 bayi ve 10 adet kiosk noktamızla hizmet sunduğumuz Kart54 dolum işlemlerinde yeni özellik olarak hizmete aldığımız online doldurma işlemi, 10 bini aşkın vatandaşımız tarafından kullanıldı. daha hızlı ve kolay hizmet verebilmek adına tek kullanımlık bilet sistemi, telefon ve kredi kartı ile ödeme yöntemleri konusunda test çalışmalarımız ise devam ediyor.

Toplu taşımada hayata geçirdiğimiz yeniliklerle hemşerilerimizin ulaşımlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Ulaşımda hızlı ve kolay ödeme imkanı sunan Kart54 uygulamamıza ilgi gösteren tüm hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.