Vali Ahmet Hamdi NAYİR'in Anneler Günü Kutlama Mesajı

 Her türlü fedakarlıklara ve zorluklara göğüs gererek dünyanın en zor görevini yerine getiren, ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden bütün annelerimizin "Anneler Günü”nü kutluyorum.

Evlatlarının mutluluğu için kendilerini feda eden, yemeyip yediren, giymeyip giydiren, gezmeyip gezdiren annelerimizin haklarını asla ödeyemeyiz.

Güçlü toplum ve güçlü ailenin oluşmasında annenin yeri yadsınamaz derecede önem taşımaktadır. Bundan dolayıdır ki, varlığıyla hayatımıza anlam katan ailenin mükemmelleşmesinde en önemli rolü oynayan, sıcaklıkları ve sevgileriyle yüzlerimizin gülmesine vesile olan kıymetli annelerimizi yılın sadece bir günü değil, her gününde hatırlamalı, onları hoş tutmalı saygı ve sevgimizi göstermeliyiz.

 

"Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” sözü doğrultusunda, Annelerin yetiştirip büyüttüğü evlatlar olarak onları baş tacı yapmalı ve her daim hayır dualarım almalıyız. Bizlerin sevgi dolu yaklaşımları onların en büyük mutluluğu olacaktır. Bu mutluluğu tüm annelerimizden esirgememeliyiz.