Vali Nayir Huzurevi Sakinleriyle Kahvaltıda Buluştu

Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık oluşturmak amacıyla tüm dünyada 1 Ekim günü kutlanan Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programına Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor ve kurum yetkilileri da katıldı.

Sapanca ilçesindeki bir Otelde düzenlenen programda büyüklerimizin ellerini öpen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hatırlarını da sorarak onlarla bir süre sohbet etti.

“Herkes Bu Yaşlardan Geçecek”

Kıymetli büyüklerimiz ile böylesi anlamlı bir günde bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yaşlı denilince belli bir yaşın üzeri olarak algılanır, ancak bu öyle bir anlam ifade etmiyor. Herkes yaşlıdır, kimi 13 yaşlıdır, kimi 83 yaşlıdır, yaşsız olan kimseyi göremedim. Bizler, sizin geçmişteki haliniziz, sizler de bizim gelecekteki halimizsiniz, aslında değişen hiçbir şeyimiz yok diyebiliriz. Bir zamanlar sizler gençtiniz, bir zaman gelecek bu kez biz ihtiyarlayacağız, bizler sizlerin yerinde olacağız.

“Büyüklerimiz Bizim İçin Kutsaldır”

Büyüklerimizi kutsal bilmek, onlara hürmet etmek, onların hizmetini görmek inancımızın bize yüklediği önemli görevlerden birisidir. Peygamber Efendimizin; ‘Aranızda yaşlılar olmasaydı, belalar üzerinize yağmur gibi yağardı’ diye çok önemli bir hadisi vardır. Peygamberimizin bu hadisiyle de açık olarak anlıyoruz ki, büyüklerin duasıyla birçok beladan uzak kalıyoruz, çünkü öyle inanıyoruz. Sizler devletimizin koruması altında bulunan kıymetli büyüklerimizsiniz, personelimiz de sizlere hizmet etmeye gayret gösteriyor, sizlerin bunun kadrini, kıymetini bildiğinize şahit oluyorum. Yüce Allah sizlere sağlık-sıhhat versin, sizlerin hizmetini daha iyi görebilmek için de devletimize de güç, kuvvet versin.

“Biz Büyük Bir Aileyiz”

Biz millet olarak büyük bir aileyiz. Yaşlımızla, gencimizle bir aileyiz, zenginimizle, fakirimizle bir aileyiz, işçimizle, memurumuzla bir aileyiz. Aile içerisinde nasıl birlik, bütünlük olur ise,