Vali Kaldırım; önce Ferizli 1. sanayi bölgesine geldi. Burada Karasu Kaymakamı ve Ferizli Kaymakam Vekili Aziz Mercan, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü ve OSB yönetimi tarafından karşılandı.

OSB Bölge Müdürlüğünde SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve OSB yönetimi ile bir toplantı gerçekleştiren Vali Kaldırım, ilimizde devam eden yeni OSB çalışmaları, lojistik merkez, şehrimizin yatırım ortamını iyileştirecek ulaşım ağları ve altyapı çalışmaları, mevcut OSB’lerdeki yatırımlar ve devam eden projeleri masaya yatırdı.

Daha sonra OSB bünyesinde üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Arsan Kauçuk Fabrikası, Eraco İklimlendirme ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Fabrikası ile Öztreyler Fabrikasında incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerden bilgiler aldı.

Oradan Gölkente geçildi. Heyette daire müüdürleri, Belediye başkanı İsmail gündoğdu ve diğer devlet erkanı vardı. 

Vlimiz bu esnada: "Bizim, geleceğin global şehirlerinden birisi olmasını hedeflediğimiz Sakaryamıza karşı borcumuz; Çalışmak, çalışmak ve yine çalışmaktır... Sanayicimiz, yatırımcılarımız, iş insanlarımızla el ele verip; Üretmek, üretmek ve yine üretmektir..." dedi.

“Büyük Akgöl ve Çevresinde İncelemelerde Bulundu”

Her ilçemiz gibi Ferizli’nin de doğa harikası güzellikleri bünyesinde barındırdığına değinen Vali Çetin Oktay Kaldırım: "Turizm ve tarım potansiyelinin yüksek olduğu ilçede sanayi alanında da önemli yatırımların bulunduğunu, bugün gerçekleştirdiği temaslarda da Ferizli’ye hangi alanlarda yatırımların yapılabileceği hususunda istişarelerde bulunduklarını söyledi."