2015 te Belediye, köy arazilerinden iki parseli satmış. Bu satışta, " yolsuzluk var." diye, o günün; Belediye  meclis üyelerinden bazıları, satış kararında imzaları bulunduğu halde, konuyu şikayet ettiler. Haklarıdır. Bu işi birkaç kere tekrarladılar.

Bunun üzerine en son içişleri bakanlığından 3 mülkiye baş müfettişi geldiler.

Ancak hatırlayın ki: O zaman muhbirlerin  basını yaygara yaptı: “ Bu sefer iş tamam. Bilgisayarlara el kondu. Hatta ve hatta; şöförü Cüneyt İngiltere’ye kaçtı…” Gibi zırvalar…

Oysaki: Müfettişler; Bazı Meclis üyelerinin yaptığı bu şikayet sonucu, 20 günü aşkın süre kalarak belediyedeki tüm ihale dosyalarını enine boyuna incelediler.  Gittiler.

Sonra şikayet makamı, içişleri bakanı imzasıyla sonucu taraflara bildirdi. Bu sonuçta:

 Ferizli Belediyesinde; 2014 ten 2018 e kadar bütün ihaleler ve işlemlerin incelenmiş olduğu ve herhangi bir eksiklik olmadığı belirtildi. Yani her şey usülüne uygundu. ( Yazının kopyası aşağıdadır.)

Derler ya hani: Yahudi tacir parasız kalınca eski defterleri karıştırırmış. Bunlar da aynı eski şeyleri tekrar gündeme getirdiler.

Son olarak da; daha önce incelenen konuları tekrar gündeme getirip bunu tekrar basına ( sosyal medyadan süratle kamuoyuna) yaymaları çok çok abesle iştigaldir. Ve takdir edersiniz ki: Ferizli’ye de en ufak bir faydası da yoktur.  

Herkes her konuda elbette ki şikayetini yapabilir. Ama insaf diye bir şey vardır. Aynı konuyu birden fazla şikayet etmek abesle iştigal olmasının yanında; şikayetçin cahil olduğunu da ortaya koyar.

Zira bunlar daha iş sonuçlanmadan sevinip nümayiş yapmağa kalkıyorlar.

Bunların derdi Ferizli’nin gündemini değiştirmektir.

Geçenlerde göğsümüzü kabartan iki haber vardı. Ferizliye rüyasında göremediği iki yatırım gelmişti. Milyarlık iki fabrika 1.OSB mize yerleşiyordu.

Geçmişte bu muhbirler yine Ferizli’de;" OSB olmaz! Zinhar olmaz. Söğütlüde var burda niçin olsun." diye yaygara yapıyorlardı.

Hayatında tarlaya ayak basmayanlar. “Canım topraklar gidiyor.” diye yaygara yapıyorlardı.

Bunlar Ferizli düşmanı olduklarının galiba farkında değiller. Eğer zamanında bu yaygaraları yapmasalardı işlerimiz daha çabuk yürüyecekti.

Nitekim 2. MEGA OSB mizde aynı kaynaktan benzer yaygaralar çıktı ve işler gecikti. Şimdiye inşaatlar başlamış olacaktı.

Geçen 1.OSB de açıldı diye sevindiğimiz iki fabrikadan daha büyük 40-50 fabrikanın inşaatları yükseliyor olacaktı.

Dün de söylemiştik. Bu gün söylüyoruz bu gibiler Ferizli’yi sevmeyenlerdir. Ferizli halkı da bunları çok iyi tanıyor.

Böyle küçük işleri ucuz işleri bırakalım. Aklımız kesiyorsa Ferizlinin atılım yapmasına fikir yürütelim. Yok kesmiyorsa külümüzde eşinelim. Boyumuzdan büyük işlere girişmeyelim. Yoksa çaldığımız her parti kapısı yüzümüze çarpılır.

Zaten Ferizli için olumlu ne yapmışsınız. Bırakın bu işleri. Bunların modası geçti.

Ferizli dün koşuyordu. Bu gün yürümekte… Hepimiz aklımızı başımıza toplayalaım.

 Nokta: