saye @ hotmail.com

 Muhalefet partileri ne hikmet ise işi ağırdan alıyor.

Ak partide 15 aday adayı var iken; CHP de bir kişi, MHP de ise iki kişi aday adayı olacaklarını ancak söylediler. Biz Ferizliler olarak tüm partilerimizin aday adaylarına başarılar dileriz.

Biz şimdi diğer partilerin adayları netleşmediğine göre ve yine iktidar partisinin seçimi kazanma şansının daha yüksek olduğunu göz önüne alarak Ak Partideki 15 aday adayını kısaca gözden geçirelim.

Öncelikle bu 15 aday adayı kardeşimize başarılar dileriz.Biz yıllardır tanıdığımız bu kardeşlerimizin hepsinin cemiyet tarafından kabul görmüş belirli marifetleri olan kişiler olduklarını biliyoruz. Her biri birbirinden değerlidir ve bizim kardeşlerimizdir. Ve takdire şayan cesaretlerini de tebrik ediyoruz.

Onlar da bilirler ki; Ferizli eski Ferizli değildir. Ve büyük projeler yeni başkanı beklemektedir.

Bu kardeşlerimizin hepsi şu anda Ak Partilidirler. Ve Ak Partiye gönül vermişlerdir ki önümüze çıkıp aday adayıyız demişlerdir. Hüküm zahire göre verilir.

Ferizli son 20 yıldır hızla değişen “köy kasabalığından” sıyrılıp “ileri bir şehir” seviyesine doğru hızla koşan bir değişim içerisindedir.

Bize bu dinamizm ve gelişimden haberdar, onun dinamiklerini bilen ve heyecanla devam ettirecek bir başkan lazım.

Şöyle ki:

Önceleri sabah arabalarıyla yüzlerce kardeşimiz Adapazarı’na işe giderdi. Şimdi Ferizli gerek inşaat sektörünün çok hızlı gelişmesiyle; ve gerekse sanayi bölgesindeki fabrikaların bir bir hizmete girmesiyle; işsizlik problemini çözmüştür.

Ayrıca bütün köyler dâhil 24 saat temiz su, sıcak asfalt yollar... Hızlı internet... Evlerde sağlık hizmeti ve çöplerin düzenli toplanmasıyla; rahat yaşanılabilir bir yer halini almıştır.

İki sanayi bölgesi, iki büyük cezaevi, aşağı sakarya sulama projesi, aşağı sakarya ulaşım projesi (nehir taşımacılığı), Ulaşım ve Lojistik Fakültesi, yeni hastanenin hayata geçirilmesi, Sakarya’da ilk çok katlı bina yapılabilecek menderes bayırları kentsel gelişim alanı, hızlı tren projesi gibi projeleri kucaklayacak ve layıkıyla devam ettirip bitirecek bir başkana ihtiyacımız var.

Elbette ki kendileri bu işi kucaklayıp yürüteceklerine inanıyorlar ki göreve talip olmuşlar.

Bilindiği üzere mevcut belediye başkanımız Ahmet Soğuk’ta adaydır.

Ahmet Soğuk’ta; bu saydığımız projelerin hayal edilmesi, hayata geçirilmesi ve bugüne getirilmesi konusunda emeği geçmiş, gayret sarf etmiş ve defalarca Eskişehir’e, Ankara’ya, İstanbul’a ve hatta Malatya ve Urfa’ya bile seferler düzenlemiş bir şahsiyettir. Ve muhalefetin ve hatta bazı partililerinin taş yağmuru altında heyecanından hiç bir şey kaybetmeden bu gayretini göstermiştir.

Siyasi tecrübesi, deneyimi ve bilgi birikimiyle yine bu işi en iyi yapabilecek kişinin Ahmet Soğuk olduğu görüşündeyim.

Zira gerçekleştirdiği projeler ortadadır. Ferizli bugün sadece tarımıyla değil, sanayi, eğitim, spor, sağlık, turizm gibi alanlarda yaptığı dev projeleriyle konuşuluyor. Bu hızlı kalkınma ile ilçenin önümüzdeki yıllarda nüfus patlamasına gideceği görüşündeyim. Bu yüzden Ferizli 2023’e Ahmet Soğuk’un ustalık dönemiyle girmelidir. Yine ardı arkası kesilmeyen bu hizmetleri o devam ettirir düşüncesindeyim. Zira bu potansiyel onda oldukça mevcut.

Yine Ferizli’de inşaat sektörü onun başkanlığında hızlandı. Bugün en az 30 iş adamı ortaya çıktı. Topraklar büyük değer kazandı. Kişilere değil kitleye hizmetler yapıldı. İlçeye katma değer sağlayacak projeler kazandırıldı. Bu sayede Ferizli’de bugün kişi başına düşen milli gelir oldukça arttı. İlçe göç alan konuma geldi. Şimdi ise Ferizli’de yeni büyük projeler konuşulmaya başlandı. Bu projelerin de hayata geçirilmesi için en azından önümüzdeki beş yılın Ahmet Soğuk başkanlığında devam etmesinden yanayım.  

Meyve veren ağaç taşlanır. Meyveler meydanda. Halkımız bunu da göz önüne alacaktır ve Türkiye’de isim yapmaya başlayan, bu gidişle namı sınırları da aşacak olan Ferizli’mizin saydığımız projeleri için en iyi koşturacak birini seçeceğine inanıyoruz.

Halkımız bu projeleri iyi düşünmeli, öğrenmeli, reyini verirken bu işi hangi kardeşimizin daha iyi yapacağına karar verip oy kullanmalıdır diye düşünüyoruz.

Önemli olan işlerin yapılıp ortaya atılmasıdır. Yoksa her adayın şu ya da bu biçimde yanlışları olduğu şeklinde söylentiler toplumlardan eksik olmaz. İş yapmayanlar hata da yapmaz. Fakat çorbayı bile içerken yakamıza döküyoruz.

Hizmet mi? Yaparsa yine Ahmet kardeşimiz yapar kanaatindeyiz.

Bizim maksadımız üzüm yemektir. Bağcığı her zaman döveriz.

Saygılarımla.

Bilirkişi